GEBE HAMİLE RİSK ANALİZİ

GEBE HAMİLE RİSK ANALİZİ


Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları

Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları na ne zaman ihtiyaç duyulur? İş sağlığı ve güvenliği gün geçtikçe hayatımızda daha fazla yer edinmeye devam etmektedir. Sadece iş yerinde değil hayatımızın her alanında iş sağlığı ve güvenliğine yer vermemiz gerekmektedir. Çünkü sağlık ve güvenlik hayatımızın temelinde vardır. Sağlıklı ve güvenlikli olmadıktan sonra ne yazık ki tüm işlerimiz sekteye uğrayabilmektedir. Dolayısıyla ilk önce iş sağlığı ve güvenliğini kültür olarak benimsememiz gerekmektedir.

İş Sağlığı ve Güvenliği

İş sağlığı ve güvenliği genelde işletmelerde, şantiyelerde, madenlerde ve benzeri sektörlerde karşımızda çıkmaktadır. Önce güvenlik, önce sağlık sloganları güvenlik tabelalarında bas bas bağırmaktadır adeta. İş yerlerinde iş sağlığı ve güvenliği tahsis etmek için öncelikle iş sağlığı ve güvenliği dokümanlarına ihtiyaç duyarız. Peki iş is sağlığı ve güvenliği dokümanları nelerdir, bu dokümanları kimler hazırlar? Bu yazımızda bu ve benzeri sorulara cevap vereceğiz. Merak ettiğiniz diğer tüm konular içinde ücretsiz şekilde bizi arayabilir ve detaylara kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları Kimler Tarafından Hazırlanmaktadır?

Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları yasal olarak tehlike sınıfı fark etmeksizin tüm işletmeler için gerekli olan dokümanlardır. Bunlar risk analizi, acil durum eylem planı, acil durum ekipler, risk analizi ekipleri ve diğer ilgili dokümanları içermektedir. Merak etmeyin, sizler için özverili şekilde gerekli tüm dokümanları isg uzmanlarımız ve iş yeri hekimlerimizce ihtiyacınız doğrultusunda hazırlamaktayız. Amacına uygun hazırlanan dokümanlar ile iş yerlerinde alacağınız proaktif önlemler ile olası risk ve kazaların önüne geçebilirsiniz.

İsg dokümanları hazır dokümanlar olmamalıdır. İşletmenize özgün hazırlanmalı ve uygulanmalıdır. Bunun beraberinde talep etmeniz halinde çalışanlarına yönelik temel isg eğitimleri, sağlık eğitimleri ve diğer özel isg eğitimleri uzman ve hekimlerimizce verilebilmektedir. Tek yapmanız gereken bizlere ulaşıp süreç ve gerekenler hakkında bilgi almaktır. İsg danışmanım ailesi iş sağlığı ve güvenliğini önce toplumda sonra işletmede ve dolayısıyla da tüm dünyada kültür haline getirmeyi hedeflemektedir. Hedefimiz doğrultusuna öz verili çalışmalarımıza gayretle devam etmekteyiz. Yıllardır sektörde hizmet veren uzman ve hekim kadromuzla tehlike sınıfı gözetmeksizin az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli sınıfta yer alan tüm sektörlere hizmet vermenin haklı gururunu yaşamaktayız.

Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları Nelerdir

Öncelikle 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’nda Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları için işveren hazırlar veya hazırlatır ibareleri yer almaktadır. Takdir edersiniz ki her konunun uzmanı olduğu gibi bu hususta da uzman kişilerden destek almak daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Bundan dolayı bizlere yani uzman ve hekimlerimize isg dokümanlarını hazırlatabilirsiniz.

Hazırladığımız dokümanlardan bazıları aşağıdaki şekildedir:

  Yıllık Çalışma Planı

  Yıllık Eğitim Planı

  Yıl Sonu Değerlendirme Raporu

  Çalışan Temsilcisi Atama Yazısı

  Çalışan Temsilcisi Eğitim Katılım Formu

  İş Yeri İsg Sorumlu Atama Yazısı

  Covid-19 Sorumlu Atama Yazısı

  Destek Elemanı Atama Yazısı

  Risk Analizi Raporu

  Risk Analizi

   Kullandığımız risk analiz metotlarından bazıları:

    L Tipi Matris Analiz Metotu

    X Tipi Matris Analizi

    Finne kinney metodu

    Hata Türleri ve Etki Analizi (FMEA)

    Ön Tehlike Analizi (PHA)

    Hata Ağacı Analizi (FTA)

    Tehlike ve İşletebilme Analizi (HAZOP)

    Olay Ağacı Analizi (ETA)

    Neden-Sonuç Analizi

    Olursa Ne Olur (What If)?

    İş Güvenlik Analizi (JSA)

   Acil Durum Eylem Planı

   Acil Durum Ekipleri Atama Yazısı

   Covid-19 Acil Durum Eylem Planı

   Pandemi Rehberi

   Acil Durum Ekipleri Eğitim Katılım Formu

   Sağlık Ve Güvenlik Planı

   İç Yönetmelik

Yukarıda belirttiğimiz dokümanlar ile ilgili tüm hizmetleri yerine getirmekteyiz. Firmanıza, şantiyenize ya da yaptığınız kısa işler için risk analizi, acil durum eyle planı gibi ihtiyaçlarınız var ise hemen bize ulaşabilirsiniz. Hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için hemen bizi arayabilirsiniz.

Hazırlanan Argıthanı İş Sağlığı ve Güvenliği Dokümanları Geçerliliği Kaç Yıldır?

Tehlike sınıfına göre dokümanların geçerlilik tarihleri mevcuttur. Aksi durum gerçekleşmedikçe yapılacak olan risk analizi, acil durum eylem planı az tehlikeli sınıfta 6 yıl, tehlikeli sınıfta 4 yıl ve çok tehlikeli sınıfta 2 yıl geçerlidir.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Risk Değerlendirmesi Yönetmeliği Madde 12’de

‘’(2) Aşağıda belirtilen durumlarda ortaya çıkabilecek yeni risklerin, işyerinin tamamını veya bir bölümünü etkiliyor olması göz önünde bulundurularak risk değerlendirmesi tamamen veya kısmen yenilenir.

  a) İşyerinin taşınması veya binalarda değişiklik yapılması.

  b) İşyerinde uygulanan teknoloji, kullanılan madde ve ekipmanlarda değişiklikler meydana gelmesi.

  c) Üretim yönteminde değişiklikler olması.

ç) İş kazası, meslek hastalığı veya ramak kala olay meydana gelmesi.

  d) Çalışma ortamına ait sınır değerlere ilişkin bir mevzuat değişikliği olması.

  e) Çalışma ortamı ölçümü ve sağlık gözetim sonuçlarına göre gerekli görülmesi.

  f) İşyeri dışından kaynaklanan ve işyerini etkileyebilecek yeni bir tehlikenin ortaya çıkması.’’ Belirtilen durumların var olması halinde 2, 4 ve 6 yıla bakılmaksızın risk analizi tamamen ya da kısmen yenilenmelidir.

 

Öncelikle olarak isg dokümanları hazırlatmak için bizimle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında işletmeniz ilgili gerekli bilgileri aldıktan sonra sizlere özel doküman hazırlama sürecine başlıyor olacağız. Detaylı bilgi ve hizmet almak için +90 531 787 29 44 numaramızdan bizi arayabilir veya isgdanismanim@gmail.com e posta adresimizden bize e posta atabilirsiniz. Hep beraber iş sağlığı ve güvenliğini kültür haline getirmek dileğiyle.

 

Yorumunuz Bizler İçin Önemli

Bir yanıt yazın